ΑΞΙΟΝ 2013-2014: Πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

• Νέα

PED-promo

Παράλληλα με τα μαθήματα της νέας σχολικής χρονιάς, στα σχολεία ΑΞΙΟΝ ξεκινάει και το Πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας (ΠΕΔ) για τους μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου.

Το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαίτερες ανάγκες και απαιτήσεις του Γυμνασίου και της κάθε τάξης του Λυκείου ξεχωριστά.

Στόχος του προγράμματος είναι οι μαθητές να καλύψουν ενδεχόμενα κενά και να εμπεδώσουν την ύλη σε γνωστικά αντικείμενα που διδάσκονται στο πρωινό πρόγραμμα.

Τα μαθήματα του ΠΕΔ θα γίνονται για δύο διδακτικές ώρες καθημερινά, το μεσημέρι μετά τη λήξη του βασικού προγράμματος.

Διαβάστε αναλυτικά την ανακοίνωση έναρξης του ΠΕΔ και τη διαδικασία δηλώσεων συμμετοχής για την τάξη που σας ενδιαφέρει.

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Β΄ & Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Τα μαθήματα του ΠΕΔ ξεκινούν τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2013 και παρέχονται ΔΩΡΕΑΝ στους μαθητές των σχολείων ΑΞΙΟΝ.

Η αίτηση συμμετοχής θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας σε λίγες μέρες.