ΑΞΙΟΝ Open School 2013: Σάββατο 8 Ιουνίου 2013

Axion_openschool_day3

Το Σάββατο 8 Ιουνίου πραγματοποιήθηκαν οι εκδηλώσεις της 3ης μέρας του ΑΞΙΟΝ open school 2013.

Στις 8 το απόγευμα, οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης του δημοτικού μας παρουσίασαν ένα απόσπασμα από το Debate Αγγλικών στο οποίο έλαβαν μέρος στη Θεσσαλονίκη.

Ακολούθησε η θεατρική παράσταση των παιδιών του νηπιαγωγείου με τίτλο “Don’t ever pluck a daisy”. Με άψογο στυλ, χορό και τραγούδι οι μικροί μας μαθητές παρουσίασαν μπροστά στους γονείς και φίλους του ΑΞΙΟΝ την πρόοδό τους στο μάθημα-παιχνίδι των Αγγλικών που παρακολούθησαν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς που φεύγει.

Η βραδυά έκλεισε εντυπωσιακά με τις επιδείξεις των τμημάτων ενόργανης γυμναστικής, μοντέρνου χορού και μπαλέτου. Παιδιά από το Νηπιαγωγείο, το Δημοτικό, το Γυμνάσιο και το Λύκειο μας ταξίδεψαν σε όλο τον κόσμο με τις εντυπωσιακές χορογραφίες και ασκήσεις που παρουσίασαν.

Κοινή άποψη όλων όσων παρακολούθησαν την εκδήλωση είναι ότι κάθε χρόνο τα παιδιά βάζουν τον πήχη όλο και πιο ψηλά, ωστόσο κάθε φορά, την επόμενη χρονιά τον ξεπερνάνε.

Αξίζει άλλο ένα μπράβο στα παιδιά, και στους δασκάλους τους για το εντυπωσιακό θέαμα που μας παρουσίασαν.