Το Νηπιαγωγείο ΑΞΙΟΝ μας ευχήθηκε καλά Χριστούγεννα

nipia_xmas_1

Μια πολύ όμορφη Χριστουγεννιάτικη βραδυά μας χάρισαν το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012, οι μικροί μαθητές του νηπιαγωγείου ΑΞΙΟΝ με την παράσταση “Ο παπουτσής και τα ξωτικά”.

Η ιστορία εκτυλίσσεται στο φτωχικό τσαγκαράδικο του κυρ-παπουτσή. Μικρά σκανδαλιάρικα ξωτικά εμφανίζονται κάθε βράδυ προσφέροντας στον κυρ-παπουτσή και την οικογένειά του τα πιο όμορφα Χριστούγεννα.

Τη σκηνοθεσία αλλά και τη συνολική επιμέλεια της γιορτής είχαν οι νηπιαγωγοί του ΑΞΙΟΝ, κ. Μπακάλογλου Σοφία και Σιριβιανού Ελένη. Την προσαρμογή του κειμένου των αδελφών Γκριμ έκανε η κ. Σιριβιανού Ελένη.

Ιδιαίτερη νότα στη γιορτή έδωσαν η καθηγήτρια μουσικής και φυσικός των σχολείων ΑΞΙΟΝ κ. Ανδρονικίδου Νατάσσα και ο κ. Ξυλάς Χάρης που συνόδευσαν τα τραγούδια των μαθητών με πιάνο και σαξόφωνο.

nipia_xmas_2