Δ Δημοτικού - 16 Μαΐου 2019

Ιστορία

ΒΜ σελ.121-123

Ιστορία

Μαθαίνετε τα υπογραμμισμένα ΒΜ σελ.121-122 (αφού κάνετε μια ανάγνωση όλο το μάθημα μια φορά)

• Οι μαθητές σήμερα συμμετείχαν στο μαθητικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, συνεπώς πραγματοποιήθηκαν μόνο οι δύο τελευταίες ώρες.
  • Για την αυριανή εκδρομή, θυμίζω να έχετε μαζί πυτζάμες, παντόφλες, οδοντόκρεμα, αλλαξιά ρούχα (και εσώρουχα), μια μακρυμάνικη μπλούζα και ένα λεπτό μπουφάν, ένα φακό και να φοράτε αθλητικά παπούτσια. Επίσης μπορείτε να έχετε μαζί επιτραπέζια παιχνίδια, κινητό τηλέφωνο (αλλά μόνο για χρήση κλήσεων) και συσκευασμένα είδη τροφής (κρουασάν, μπισκότα, γαλέτες κ.λπ.). Οπωσδήποτε να έχετε μαζί φαγητό για το πρώτο πρωινό μας. Για την ώρα επιστροφής μας το Σάββατο θα ενημερωθούν οι γονείς και τηλεφωνικώς εκείνη την ημέρα.