Γ Δημοτικού - 12 Ιουνίου 2018

• Υπενθυμίζουμε ότι το απόγευμα στις 19:30 είναι η καλοκαιρινή γιορτή μας με την παρουσίαση των πρότζεκτ. Παρακαλώ οι μαθητές/τριες να έρθουν ντυμένοι με τα ρούχα που ζητήθηκαν. Τα κορίτσια να έχουν τα μαλλιά τους κότσο. Όσοι γονείς μπορούν να βάλουν μολύβι/eyeliner στα μάτια των παιδιών (αγόρια και κορίτσια) για να μοιάζουν τα μάτια τους σκιστά. Να κάνετε επανάληψη τα λόγια σας για το θεατρικό και τις κινέζικες φράσεις που μάθαμε. Τα παιδιά πρέπει να βρίσκονται στον χώρο του σχολείου στις 19:15.
  • Αύριο θα πραγματοποιηθεί και η προγραμματισμένη εκδρομή στον Μπάτη. (Ως προς την άφιξη και αποχώρηση μας από το χώρο ελέγξτε και την ανακοίνωση των χθεσινών καθηκόντων). Να έχετε μαζί σας αντηλιακό, καπέλο, αλλαξιά ρούχα (παντελόνι, μπλούζα και εσώρουχο), μια μικρή τσάντα, πρωινό, νερό και λίγα χρήματα.
  • Την Πέμπτη να έχετε και το λογοτεχνικό σας μαζί. Θα παίξουμε και μπουγέλο στο σχολείο, οπότε και πάλι να έχετε μαζί μια αλλαξιά ρούχα και όποιος θέλει νεροπίστολο ή νερομπαλονάκια.