Α Δημοτικού - 22 Νοεμβρίου 2018

Επαναληπτικό φυλλάδιο 3ης ενότητας: σελ. 16-25 τα γράμματα “Μ μ”, “Η η”, “Γ γ”, “Λ λ”, “Χ χ”, “Ζ ζ  Υ υ”

Κεφ. 32 “Επαναληπτικό Μάθημα” Β.Μ. σελ. 78-79

Μελέτη Περιβάλλοντος

Πρόβα για τη χριστουγεννιάτικη γιορτή

1. Το Β.Μ. των Μαθηματικών (α’ τεύχος) καθώς και το επαναληπτικό φυλλάδιο της 3ης ενότητας της Γλώσσας ολοκληρώθηκαν και μπορούν να παραμείνουν στο σπίτι.
  2. Δόθηκε το β’ τεύχος Β.Μ. Μαθηματικών. Παρακαλώ, να ντυθεί με διαφανές αυτοκόλλητο και να επιστρέψει στο σχολείο.
  3. Σήμερα το μάθημα της Γυμναστικής δεν πραγματοποιήθηκε λόγω συμμετοχής της καθηγήτριας στην εκπαιδευτική εκδρομή της Στ’ Δημοτικού στην Αθήνα.
  4. Αύριο θα επισκεφθούμε το εργαστήριο του ζαχαροπλαστείου “Παπαπαρασκευάς”. Στη συνέχεια, θα παρακολουθήσουμε παιδική ταινία πίνοντας ζεστή σοκολάτα (στο σχολείο). Δε χρειάζεται να φέρετε τα βιβλία της Γλώσσας και των Μαθηματικών. Τσάντες θα φέρετε κανονικά για να πάρετε μαζί σας ό,τι χρειάζεστε για το Σαββατοκύριακο.