Α Δημοτικού - 22 Σεπτεμβρίου 2023

Κάναμε ανάγνωση.

Βιβλίο Μαθητή : σελ. 18-19

Τετράδιο Εργασιών : 14-15

Γράψαμε στο τετράδιο πρώτης γραφής : πιπίλα, να, ένα

Κεφ. 1 “Προσανατολισμός στον χώρο” ολοκληρώσαμε τη σελ. 9

Κεφ. 2 “Γεωμετρικά σχήματα” σελ. 10

Για τη Δευτέρα έχουμε :

Ανάγνωση : από το Βιβλίο Μαθητή σελ. 18-19 τα συννεφάκια και την υπογραμμισμένη πρόταση.

Ορθογραφία + Αντιγραφή (5 φορές) : στο μπλε τετράδιο (το απλό), ονοματεπώνυμο, πιπίλα, να, ένα

Σήμερα μοιράστηκαν οι δηλώσεις με τις δραστηριότητες. Μπορείτε να δηλώσετε μέχρι 2 (οι δραστηριότητες θα πραγματοποιηθούν μόνο αν δημιουργηθούν τμήματα τουλάχιστον 8 ατόμων). Παρακαλώ πολύ να επιστραφεί συμπληρωμένη.

Παρακαλώ να φέρετε όλοι

• για τα βιβλία των Μαθηματικών 18 ευρώ
  • για τα βιβλία των Αγγλικών 35 ευρώ

Να κοιτάτε καθημερινά τα καθήκοντα.

Παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό το Ατομικό Δελτίο Υγείας.

• Για το μάθημα γυμναστικής: Οι μαθητές να φορούν αθλητικά παπούτσια, αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά και αρκετό νερό.

• Μοιράστηκαν υπεύθυνες δηλώσεις συγκατάθεσης για δημοσιοποίηση οπτικοακουστικού υλικού. Παρακαλώ να επιστραφούν υπογεγραμμένες.

• Παρακαλούνται οι μαθητές να έχουν καθημερινά μαζί τους τα παρακάτω: Βιβλίο Μαθητή και Τετράδια Εργασιών γλώσσας, κόκκινο τετράδιο (ορθογραφίας), μπλε απλό τετράδιο(γραφής), γαλάζιο τετράδιο πρώτης γραφής και Βιβλίο Μαθηματικών. (τις μέρες που έχουμε στο πρόγραμμα Μαθηματικά)

Καλό Σαββατοκύριακο !

email : goulamaria5@gmail.com