Α Δημοτικού - 29 Σεπτεμβρίου 2023

Γράψαμε γνωστή και άγνωστη ορθογραφία.

Β.Μ.”Τιτίνα, η κότα” σελ. 24-25

Τ.Ε. “Τιτίνα, η κότα” σελ. 18-19

Γράψαμε στο τετράδιο πρώτης γραφής : Τ,τ, τι, Τιτίνα

Βιβλίο Μαθητή : “Αρίθμηση, ανάγνωση και γραφή των αριθμών (ΙΙ)” σελ. 18-19

Δόθηκε το επαναληπτικό corpus της 1ης ενότητας και κάναμε τις ασκήσεις από τις σελίδες 1-2

Παρακαλούνται όλοι οι μαθητές να έχουν το Corpus καθημερινά μαζί τους.

Για τη Δευτέρα έχουμε :

Ανάγνωση : από το Β.Μ. τις χρωματισμένες προτάσεις από το διάλογο της σελίδας 24

Ορθογραφία + Αντιγραφή (από 5 φορές) : Τ,τ, τι, Τιτίνα, ονοματεπώνυμο

Στο πράσινο τετράδιο να γράψετε τους αριθμούς 0,1,2,3,4,5  από 5 φορές.

Σήμερα μοιράστηκε στους μαθητές υπεύθυνη δήλωση  για την συμμετοχή των παιδιών στο εστιατόριο του σχολείου. Παρακαλώ να την επιστρέψετε υπογεγραμμένη μέχρι την Δευτέρα.

Από τη Δευτέρα, 02/10/2023, θα λειτουργήσει το εστιατόριο του σχολείου! Το φαγητό θα παρασκευάζεται στο σχολείο και το μενού περιλαμβάνει το γεύμα τους, σαλάτα, φέτα ψωμί και φρούτο ή γλυκό. Το μηνιαίο κόστος είναι 80 ευρώ. Όσοι μαθητές ενδιαφέρονται, να με ενημερώσουν.

Να κοιτάτε καθημερινά τα καθήκοντα.

Παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό το Ατομικό Δελτίο Υγείας.

Για το μάθημα γυμναστικής: Οι μαθητές να φορούν αθλητικά παπούτσια, αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά και αρκετό νερό.

Μοιράστηκαν υπεύθυνες δηλώσεις συγκατάθεσης για δημοσιοποίηση οπτικοακουστικού υλικού. Παρακαλώ να επιστραφούν υπογεγραμμένες.

Καλό Σαββατοκύριακο!!

email : goulamaria5@gmail.com