Α Δημοτικού - 14 Σεπτεμβρίου 2023

Βιβλίο Μαθητή : σελ. 10-11 “Πού είναι ο Άρης;”

Τετράδιο Εργασιών : σελ. 8-9 (ως την άσκηση 2)

Γράψαμε στο τετράδιο πρώτης γραφής το ονοματεπώνυμό μας.

Εξάσκηση με τους αριθμούς 0-10 στον άβακα της τάξης.

Για αύριο έχουμε :

Στο τετράδιο Γραφής (μπλε τετράδιο απλό) να γράψετε το ονοματεπώνυμό σας από 5 φορές.

να φέρουν τα παιδιά τα χρήματα των βιβλίων 35 ευρώ

1. Παρακαλώ πολύ να αγοράσετε το συντομότερο τα βιβλία που ζητήθηκαν και να ντύσετε όλα τα βιβλία.
  2. Στο σχολείο έχουμε αφήσει τα βιβλία της Μελέτης Περιβάλλοντος, το Πρόχειρο (άσπρο), το τετράδιο Παραγωγής Λόγου (κίτρινο) και το τετράδιο Μαθηματικών (Πράσινο) καθώς και τα μπλοκ και τα είδη ζωγραφικής.
  3. Παρακαλώ να πάρουν όλα τα  παιδιά το τετράδιο Πρώτης Γραφής! (Πρώτη Γραφή. Ένα τετράδιο για όλο τον χρόνο. Φανή Αναγνώστου. Εκδόσεις Πατάκη.)
  4. Μέσα στον φάκελο των παιδιών υπάρχει το νέο πρόγραμμα και το Ατομικό Δελτίο Υγείας, το οποίο παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό.
  5. Για το μάθημα γυμναστικής: Οι μαθητές να φορούν αθλητικά παπούτσια, αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά και αρκετό νερό.
  6. Να κοιτάτε καθημερινά τα καθήκοντα.
  7. Παρακαλώ να ελέγξετε τις τσάντες ώστε να πάρετε ό,τι σας λείπει, από τη σελίδα του σχολείου μας https://www.axion.edu.gr/etoimazoume-tis-tsantes-mas-4/
  8. Σήμερα μοιράστηκαν υπεύθυνες δηλώσεις συγκατάθεσης για δημοσιοποίηση οπτικοακουστικού υλικού. Παρακαλώ να επιστραφούν υπογεγραμμένες.

email : goulamaria5@gmail.com