Α Δημοτικού - 14 Δεκεμβρίου 2023

Corpus σελ. 12

+ Μπισκότα

+Πρόβες

Φυλλάδιο για Αντιγραφή (5 φορές) κι Ορθογραφία :

Έφαγες ξερό ψωμί;

Όνομα

Επίθετο

Ανάγνωση: ΒΜ σελ. 72 όλο

Σημαντικά

• Οι στολές για την χριστουγεννιάτικη γιορτή κοστίζουν 30 ευρώ. Παρακαλώ να τα φέρετε ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ!

• Τη μέρα της γιορτής θα πραγματοποιηθεί bazaar.  Μπορείτε να φέρετε ότι επιθυμείτε (κατασκευές, φαγώσιμα, κ.α.) και  τα έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.

• Σήμερα οι μαθητές της Α και της Β έφτιάξαν χριστουγεννιάτικα μπισκότα και τα κατανάλωσαν. Το σχολείο μοσχομύρισε και γέμισε χαρά.

• Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από πολλούς γονείς για την οργάνωση Χριστουγεννιάτικου catering κατά τη διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης παράστασης. Το κόστος που αναλογεί σε κάθε μαθητή είναι 4 ευρώ. Παρακαλούμε να τακτοποιηθεί (το κόστος) μέχρι ΑΥΡΙΟ.

• Είχα μοιράσει υπεύθυνες δηλώσεις για την εκδρομή στην Ονειρούπολη Δράμας 21/12. Παρακαλώ να συμπληρωθούν και να επιστραφούν ΑΜΕΣΑ μαζί με το ποσό των 10 €  !!!

• Παρακαλώ να μου στείλετε το συντομότερο στο email: mariafairytailes@gmail.com μήνυμα με: το ονοματεπώνυμο παιδιού/ιών +  λογαριασμό Skype (όνομα χρήστη). Εάν δεν έχετε, παρακαλώ να δημιουργήσετε έναν! Θα χρειαστεί για τηλεκπαίδευση σε περίπτωση ανάγκης!