Α Δημοτικού - 26 Οκτωβρίου 2023

Αντιγραφή (4 φορές) και Ορθογραφία:  Θ, θ, Μια κιθάρα.  και  ονοματεπώνυμο

Ανάγνωση στο ΒΜ σελ. 46: τα χρωματισμένα

Corpus (=Φυλλάδιο ΑΞΙΟΝ) «Μαθαίνω να γράφω τους αριθμούς»: σελ. 7

Corpus (=Φυλλάδιο ΑΞΙΟΝ) «2η ενότητα-Πρόσθεση και ανάλυση αριθμών μέχρι το 5»: σελ. 3 και 4 το πρώτο

Σημειώσεις

Αύριο, θα γίνει μάθημα τις πρώτες δύο ώρες και μετά γιορτή. Οι μαθητές θα σχολάσουν 13:40, εκτός από εκείνους που έχουν επιλέξει ρομποτική και μουσική, οι οποίοι θα σχολάσουν 14:30.

Παρακαλώ να μου στείλετε το συντομότερο στο email: mariafairytailes@gmail.com μήνυμα με: το ονοματεπώνυμο παιδιού/ιών & ένα λογαριασμό Skype . Εάν δεν έχετε, παρακαλώ να δημιουργήσετε έναν. Θα χρειαστεί για τηλεκπαίδευση σε περίπτωση ανάγκης.

Παρακαλώ να μη φέρνετε παιχνίδια και κουκλάκια στο σχολείο !!!

Την Δευτέρα 30/10 θα διοργανωθεί πάρτυ για το Halloween. Όσα παιδάκια θέλουν μπορούν να έρθουν με τις στολές τους. Όλα τα παιδιά πρέπει να φέρουν σνακ της αρεσκείας τους (καραμέλες, σοκολατάκια κλπ.) για το trick or treat.