Α Δημοτικού - 28 Σεπτεμβρίου 2023

Κεφ. 5 “Αρίθμηση, ανάγνωση και γραφή των αριθμών (Ι)” σελ. 16-17

Για αύριο έχουμε :

Ορθογραφία + Αντιγραφή (από 5 φορές ) : Α, α, μαμά, ονοματεπώνυμο

Στο πράσινο τετράδιο να γράψετε τους αριθμούς 1,2,3 από 5 φορές.

Να επιστραφούν τα πράσινα τετράδια των μαθηματικών.

Από τη Δευτέρα, 02/10/2023, θα λειτουργήσει το εστιατόριο του σχολείου! Το φαγητό θα παρασκευάζεται στο σχολείο και το μενού περιλαμβάνει το γεύμα τους, σαλάτα, φέτα ψωμί και φρούτο ή γλυκό. Το μηνιαίο κόστος είναι 80 ευρώ. Όσοι μαθητές ενδιαφέρονται, να με ενημερώσουν.

Να κοιτάτε καθημερινά τα καθήκοντα.

Παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό το Ατομικό Δελτίο Υγείας.

Για το μάθημα γυμναστικής: Οι μαθητές να φορούν αθλητικά παπούτσια, αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά και αρκετό νερό.

Μοιράστηκαν υπεύθυνες δηλώσεις συγκατάθεσης για δημοσιοποίηση οπτικοακουστικού υλικού. Παρακαλώ να επιστραφούν υπογεγραμμένες.

Παρακαλούνται οι μαθητές να έχουν καθημερινά μαζί τους τα παρακάτω: Βιβλίο Μαθητή και Τετράδια Εργασιών γλώσσας, κόκκινο τετράδιο (ορθογραφίας), μπλε απλό τετράδιο(γραφής), γαλάζιο τετράδιο πρώτης γραφής και Βιβλίο Μαθηματικών. (τις μέρες που έχουμε στο πρόγραμμα Μαθηματικά)

email : goulamaria5@gmail.com