Α Δημοτικού - 14 Σεπτεμβρίου 2022

• Βιβλίο Μαθητή(Β.Μ.) σελ. 10-11
  • Τετράδιο Εργασιών (Τ.Ε.)  σελ.8

Μελέτη Περιβάλλοντος

Μιλήσαμε για τους κανόνες που πρέπει να τηρούνται στην τάξη και δημιουργήσαμε τους δικούς μας για την τάξη μας

1. Στο σχολείο έχουμε αφήσει τα βιβλία της Μελέτης Περιβάλλοντος, το Πρόχειρο (άσπρο τετράδιο) και το τετράδιο παραγωγής λόγου (κίτρινο τετράδιο) καθώς και τα μπλοκ και τα είδη ζωγραφικής.
  2. Παρακαλώ να πάρουν όλα τα παιδιά το τετράδιο Πρώτης Γραφής
  3. Παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό το Ατομικό Δελτίο Υγείας.
  4. Για το μάθημα γυμναστικής: Καθημερινά οι μαθητές να φορούν αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά ρούχα και αρκετό νερό.
  5. Παρακαλούμε όλοι οι μαθητές να φέρουν εγκαίρως το ποσό των 18ευρώ για τα νέα, ενημερωμένα βιβλία των μαθηματικών.
  6. Επίσης, σήμερα μοιράστηκε στα παιδιά Δήλωση συγκατάθεσης για δημοσιοποίηση οπτικοακουστικού υλικού. Παρακαλώ να επιστραφεί συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από τους γονείς.
  7. Φέτος το εστιατόριο του σχολείου μας δεν θα λειτουργήσει, οπότε  θα ήταν καλό οι μαθητές να έχουν αρκετό κολατσιό καθημερινά μαζί τους.
  8. Παρακαλώ όλοι οι μαθητές να φέρουν 31,50 ευρώ για τα βιβλία των αγγλικών.
  9. Σήμερα το πρώτο δίωρο τρυγήσαμε το αμπέλι του ΑΞΙΟΝ παρέα με τη Στ’ τάξη
  10. Αύριο σε συνέχεια της διαδικασίας του τρύγου θα πατήσουμε τα σταφύλια ώστε να δημιουργήσουμε μούστο.