Α Δημοτικού - 21 Σεπτεμβρίου 2022

• πο, πο

Β.Μ. σελ. 16-17

Τ.Ε. σελ. 12-13

Στο τετράδιο πρώτης γραφής γράψαμε:

• τόπι
  • λα λα λα
  • Έλα
  • Εε

Β.Μ. Κεφάλαιο 6 “Αρίθμηση, ανάγνωση και γραφή των αριθμών (ΙΙ)” σελ. 18

Παρακαλώ να γράψουν όλοι οι μαθητές στο απλό μπλε τετράδιο το ονοματεπώνυμό τους και τα παρακάτω από 5 φορές:

• τόπι
  • λα λα λα
  • Έλα
  • Εε

Θα τα έχουμε για αύριο για ορθογραφία!

Ανάγνωση από το Β.Μ σελ. 16-17 τα συννεφάκια.

Για εξάσκηση γράφουμε από 10 φορές τους αριθμούς από το 0 έως το 5 στο πράσινο τετράδιο.

1. Παρακαλώ να πάρουν όλα τα παιδιά ΕΓΚΑΙΡΩΣ το γαλάζιο τετράδιο Πρώτης Γραφής της Φανής Αναγνώστου εκδόσεις ΠΑΤΑΚΗ
  2. Παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό το Ατομικό Δελτίο Υγείας.
  3. Παρακαλούμε όλοι οι μαθητές να φέρουν εγκαίρως το ποσό των 18ευρώ για τα νέα, ενημερωμένα βιβλία των μαθηματικών και το ποσό των 31,50 ευρώ για τα βιβλία των αγγλικών.
  4. Επίσης, μοιράστηκε στα παιδιά η Δήλωση συγκατάθεσης για δημοσιοποίηση οπτικοακουστικού υλικού. Παρακαλώ να επιστραφεί συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από τους γονείς.
  5. Σήμερα μοιράστηκε στα παιδιά ενημερωτικό φυλλάδιο για το μάθημα της πληροφορικής. Σε αυτό αναφέρεται και το κόστος των βιβλίων το οποίο είναι 36ευρώ. Παρακαλώ να τα φέρετε εγκαίρως.