Α Δημοτικού - 8 Ιουνίου 2022

Γράψαμε το διαγνωστικό τεστ στη Γλώσσα για το τέλος της Α’ Δημοτικού.

• Κάναμε τις πρόβες μας.
  • Δόθηκαν οι υπεύθυνες δηλώσεις για την ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στη Θάσο. Παρακαλώ να τις υπογράψετε και τα παιδιά να τις φέρουν μέχρι την Πέμπτη 9/6. Το κόστος είναι 36 ευρώ (30 ευρώ + 6 ευρώ τα ακτοπλοϊκά).
  • Για ΑΥΡΙΟ στο θεατρικό των Αγγλικών θα φορέσουμε ένα άσπρο κολάν ή σορτσάκι και από επάνω ένα κόκκινο μπλουζάκι οι Σετσκίν, Δωρόθεος, Ελένη, Δήμητρα, Ζεινέπ, Αμέλια , Μίμη και ένα πράσινο μπλουζάκι οι Φώτης, Βασίλης, Ντεφνέ, Εμινέ, Σαχρά, Ελίφ, Ασημίνα.
  • Για την γιορτή των Αγγλικών που θα γίνει αυτήν την Πέμπτη 9/6 στις 9 π.μ. θα χρειαστεί οι μαθητές να φέρουν Α΄ Δημοτικού ”muffins”, B’ Δημοτικού ”μπισκότα” και Γ’ Δημοτικού ”ice tea”
  • Για τη γιορτή που θα κάνουμε την άλλη Τετάρτη 15/06, τα κορίτσια να φορούν ένα απαλό ροζ φόρεμα και τα αγόρια ένα άσπρο πόλο μπλουζάκι με γιακά και ένα σκούρο τζιν παντελόνι.