Α Δημοτικού - 13 Σεπτεμβρίου 2022

Από το βιβλίο των Μαθηματικών κάναμε το μάθημα “Προσανατολισμός στο χώρο”  σελ. 8-9

Μελέτη Περιβάλλοντος

Συζητήσαμε για το σχολείο μας και κάναμε από το βιβλίο μαθητή (Β.Μ.) σελ. 9

revision ”the animals”

1. Στο σχολείο έχουμε αφήσει τα βιβλία της Μελέτης Περιβάλλοντος, το Πρόχειρο (άσπρο) καθώς και τα μπλοκ και τα είδη ζωγραφικής.
  2. Παρακαλώ να πάρουν όλα τα  παιδιά το τετράδιο Πρώτης Γραφής
  3. Μέσα στον φάκελο των παιδιών υπάρχει το πρόγραμμα και το Ατομικό Δελτίο Υγείας, το οποίο παρακαλώ να επιστραφεί εγκαίρως συμπληρωμένο από τον γιατρό.
  4. Για το μάθημα γυμναστικής: Καθημερινά οι μαθητές να φορούν αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά και αρκετό νερό.
  5. Αύριο το πρώτο δίωρο θα τρυγήσουμε το αμπέλι του ΑΞΙΟΝ παρέα με την Στ’ τάξη.
  6. Φέτος το εστιατόριο του σχολείου μας δεν θα λειτουργήσει, οπότε  θα ήταν καλό οι μαθητές να έχουν αρκετό κολατσιό καθημερινά μαζί τους.
  7. Παρακαλώ να ελέγξετε τις τσάντες ώστε να πάρετε ότι σας λείπει, από τη σελίδα του σχολείου μας https://www.axion.edu.gr/etoimazoume-tis-tsantes-mas-4/