Α Δημοτικού - 7 Ιουνίου 2022

Ολοκληρώσαμε το επαναληπτικό μας φυλλάδιο.

Κάνουμε το επαναληπτικό μας φυλλάδιο.

Από το φυλλάδιο της Γλώσσας σελ. 7 το κείμενο πολύ καλή ανάγνωση

Την άσκηση από κάτω να κάνουν μικρές προτάσεις.

Από τη σελ. 8 να χρωματίσουν το σχέδιο.

Όσα παιδιά δεν έχουν ολοκληρώσει τις ασκήσεις τους, παρακαλώ να γίνουν. Αύριο θα μαζέψω τα φυλλάδια τους.

• Για την γιορτή των Αγγλικών, που θα γίνει αυτήν την Πέμπτη 9/6 στις 9 π.μ.  και μπορούν να έρθουν και οι γονείς, θα χρειαστεί οι μαθητές να φέρουν Α΄ Δημοτικού ”muffins”, B’ Δημοτικού ”μπισκότα” και Γ’ Δημοτικού ”ice tea”.
  • Παρακαλώ πολύ, τα παιδιά να μάθουν καλά τα λόγια τους για το θεατρικό μας.
  • Δόθηκαν οι υπεύθυνες δηλώσεις για την ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στη Θάσο. Παρακαλώ να τις υπογράψετε και τα παιδιά να τις φέρουν. Το κόστος είναι 36 ευρώ (30 ευρώ + 6 ευρώ τα ακτοπλοϊκά).
  • Για το θεατρικό των Αγγλικά θα φορέσουμε ένα άσπρο κολάν ή σορτσάκι και από επάνω ένα κόκκινο μπλουζάκι οι Σετσκίν, Δωρόθεος, Ελένη, Δήμητρα, Ζεινέπ, Αμέλια , Μίμη και ένα πράσινο μπλουζάκι οι Φώτης, Βασίλης, Ντεφνέ, Εμινέ, Σαχρά, Ελίφ, Ασημίνα.
  • Ασχοληθήκαμε με το project μας.