Δ Δημοτικού - 11 Ιουνίου 2021

Γράψαμε το διαγνωστικό κριτήριο αξιολόγησης στη γλώσσα

Ευέλικτη ζώνη/ Εικαστικά

Ολοκληρώσαμε την ταινίαπου βλέπαμε.

Παρακαλώ όλοι οι μαθητές να φέρουν τη Δευτέρα από ένα καμβαδάκι μικρό (μεγέθους: 20×20 ή 20×30) καθώς και κοχύλια και μικρές λείες πέτρες ή βότσαλα για να τα χρησιμοποιήσουμε στις καλοκαιρινές κατασκευές μας.

Την Τρίτη 15/6/2021 αν οι καιρικές συνθήκες το επιτρέψουν, θα πραγματοποιηθεί πικ-νικ στο χώρο του σχολείου. Παρακαλούμε όλα τα παιδιά να έχουν μαζί τους καπέλο, γυαλιά, μια αλλαξιά ρούχα, ψαθάκι/χαλάκι, να φορούν αντιηλιακό και να έχουν μαζί το κολατσιό/νερό τους, για να γευματίσουν κατά τη διάρκεια του πικ-νικ.

Παρακαλώ από Δευτέρα (για τα μαθήματα των ελληνικών) να υπάρχουν στην τσάντα μόνο το μπλε, το πράσινο και το κίτρινο τετράδιο, καθώς και το ανθολόγιο. Όλα τα υπόλοιπα βιβλία/corpus παραμένουν στο σπίτι καθώς έχουν ολοκληρωθεί.

Καλό Σαββατοκύριακο!