Δ Δημοτικού - 17 Δεκεμβρίου 2021

• Corpus σελ 7 άσκηση 14 και σελ 8 ασκήσεις 17 και 18

• Σήμερα φτιάξαμε τρουφάκια στην κουζίνα του ΑΞΙΟΝ παρέα με την Ε’ τάξη.
  • Την 6η ώρα ασχοληθήκαμε με μια χριστουγεννιάτικη κατασκευή.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ:
    Τη Δευτέρα και την Τρίτη θα πραγματοποιηθεί η βιντεοσκόπηση της χριστουγεννιάτικης παράστασης. Παρακαλώ οπωσδήποτε όλοι να φορούν ή να έχουν μαζί τους μαύρη μπλούζα και μαύρο παντελόνι.

• Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε ανταλλαγή δώρων στην τάξη μας. Επομένως, θα ήθελα τη Δευτέρα όλοι οι μαθητές να φέρουν από ένα δωράκι. Παρακαλώ πολύ να είναι ουδέτερο, συμβολικό και τυλιγμένο σε συσκευασία δώρου.

• Το σχολείο μας σε συνεργασία με την Ομάδα Διάσωσης και Διαχείρισης Ανθρωπιστικών Κρίσεων (Ο.ΔΙ.Α.Κ.) από 1 έως 20 Δεκεμβρίου, συλλέγει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για άπορες οικογένειες της πόλης μας.
    Ενδεικτικά μπορείτε να φέρετε: ρύζι, όσπρια, ζυμαρικά, γάλα συμπυκνωμένο, λάδι, ζάχαρη, καφέ, καθαριστικά, χαρτικά και οτιδήποτε άλλο διατηρείται εκτός ψυγείου.