Δ Δημοτικού - 26 Οκτωβρίου 2022

Την 3η και 4η ώρα, οι μαθητές του δημοτικού παρακολούθησαν παράσταση Καραγκιόζη από το θέατρο σκιών του κυρίου Γ. Βουλτσίδη με θέμα “Ο Καραγκιόζης και ο πόλεμος του 1940”.

Λογοτεχνική Ώρα

Την 7η ώρα κάναμε δοκιμαστικές πρόβες για την παρέλαση

• Homework checked
  • Student book pages 11 – 13 (exercises 3 ,4 ,5)
  • Grammar book pages 12 -13 ( exercise 2)

Αύριο όλοι οι μαθητές να έχετε μαζί σας το Ανθολόγιο

Λογοτεχνική Ώρα

Να διαβάσετε από το βιβλίο μας μέχρι τη σελ. 60

• Companion page 10 Copy(2) ,Spelling (και τις 2 στηλες )
  • Στις Νοεμβριου θα γιορτασουμε το Halloween! Mπορειτε να ντυθειτε ,να βαφτειτε και να φερετε μαζι σας καραμελες , μανταρινια ,κολοκυθες μικρες η μεγαλες και γλυκακια!!!!

• Σήμερα την 3η και 4η ώρα, οι μαθητές του δημοτικού παρακολούθησαν παράσταση Καραγκιόζη από το θέατρο σκιών του κυρίου Γ. Βουλτσίδη με θέμα “Ο Καραγκιόζης και ο πόλεμος του 1940”.
  • Αύριο Πέμπτη 27/10/2022 θα έρθουμε κανονικά στο σχολείο. Όλοι οι μαθητές να έχουν μαζί τους το Ανθολόγιο. Θα σχολάσουμε στις 13:25.
  • Παρακαλώ να ξέρετε πολύ καλά τα ποιήματά σας και να φορέσετε τα καλά σας ρουχάκια για τη γιορτή μας.

Η ενδυμασία για την παρέλαση περιλαμβάνει : λευκό πουκάμισο με γιακά, μπλε τζιν παντελόνι (χωρίς σκισίματα), μαύρα παπούτσια (χωρίς σχέδια), την κονκάρδα του σχολείου στα αριστερά και πορτοκαλί φουλάρι (μόνο τα κορίτσια).

email: chrysaz97@yahoo.com

Χρόνια Πολλά και Καλό Τριήμερο!!!