Δ Δημοτικού - 26 Σεπτεμβρίου 2023

• Companion σελ. 4 , 2 ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ/ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ τις λέξεις 1-13

• Τετράδιο εργασιών σελ. 19: Άσκηση 1 και 2
  • Άγνωστη ορθογραφία

• Βιβλίο Μαθηματικών σελ. 14-15: Διάβασμα τα μαθαίνω, άσκηση 5 (όσοι δεν την κάνανε) 6 και 7
  • Διάβασμα αυτά που γράψαμε στο τετράδιο

• Στο πλάισιο της Ευρωπαϊκής ημέρας γλωσσών, την ώρα των γαλλικών-γερμανικών (3η-4η ώρα) πραγματοποιήθηκε η δραστηριότητα “Μπουγάδα των Γλωσσών”, στην οποία συμμετείχαν όλοι οι μαθητές, γεμίζοντας το προαύλιο του σχολείου με κρεμασμένα μπλουζάκια στολισμένα με χρώματα και φράσεις από ξένες γλώσσες.
  • Από τη Δευτέρα, 02/10/2023, θα λειτουργήσει το εστιατόριο του σχολείου! Το φαγητό παρασκευάζεται στο σχολείο και το μενού περιλαμβάνει το γεύμα τους, σαλάτα, φέτα ψωμί και φρούτο ή γλυκό. Το μηνιαίο κόστος είναι 80 ευρώ. Όσοι μαθητές ενδιαφέρονται, να με ενημερώσουν.
  • Αύριο για την Ημέρα Αθλητισμού θα πραγματοποιηθούν αθλητικές δραστηριότητες. Παρακαλώ πολύ η Δ΄ τάξη να φορέσει ΚΟΚΚΙΝΑ μπλουζάκια.
  • theofanikarakasidou@gmail.com