Ε Δημοτικού - 31 Ιανουαρίου 2022

Β.Μ. Ενότητα 10η “Μυστήρια – επιστημονική φαντασία” σελ. 54-57

Έλεγχος προηγούμενων ασκήσεων

Β.Μ. Κεφ. 19Β “Πολλαπλασιασμός φυσικού αριθμού ή κλάσματος με κλάσμα. Αντίστροφοι αριθμοί” σελ. 86-87

Γεωγραφία

Γράψαμε επαναληπτικό κριτήριο

• Homework checked
  • Student book pages 25 – 28

• Β.Μ. άσκηση 4 σελ. 57
  • Διαβάζω καλά και θυμάμαι τους μελλοντικούς χρόνους
  • Να κλίνετε στο μπλε τετράδιο στους 3 μέλλοντες τα ρήματα εκπαιδεύω, κρυώνω

(Για αύριο!)

Β.Μ. Κεφ. 19Β ασκήσεις 1, 2, 3, 6, 8 σελ. 86-87

(Για αύριο!)

Την Τετάρτη 2/2/2022 θα γράψετε επαναληπτικό στην 1η ενότητα. Να γίνει επανάληψη στις λέξεις και τα γραμματικά φαινόμενα που κάναμε στην ενότητα 1.

Παρακαλώ όλοι οι μαθητές  ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ να έχουν μαζί τους το βιβλίο και το τετράδιο των μαθηματικών.

Αύριο θα αναπληρώσουμε το μάθημα της φυσικής. Παρακαλώ να έχουν όλοι οι μαθητές μαζί τους τα βιβλία.

Παρακαλώ να είστε συνεπείς με την διενέργεια των υπογεγραμμένων και εκτυπωμένων self tests σύμφωνα με τις υποδείξεις του ΕΟΔΥ και του σχολείου μας. Για την εβδομάδα αυτή οφείλετε να φέρετε εκτυπωμένα και υπογεγραμμένα τα self tests την Τρίτη 1/2 και την Παρασκευή 4/2.

Καλή εβδομάδα!