Ε Δημοτικού - 2 Φεβρουαρίου 2022

Έλεγχος προηγούμενων ασκήσεων

Β.Μ. Χαμένοι πολιτισμοί (Ατλαντίδα) σελ. 60-61

Έλεγχος προηγούμενων ασκήσεων

Ασκήσεις εμπέδωσης – εξάσκηση στον πίνακα

• Test on Unit 1
  • Workbook page 14 all exercises
  • Student book page 29

Τ.Ε. άσκηση 2 σελ. 8

Τ.Ε. άσκηση 5 σελ. 11

(Για αύριο!)

ΑΓΓΛΙΚΑ

• Companion page 22 Copy(1) ,Spelling (για τη Δευτέρα!)

Παρακαλώ να διαβάσετε τη θεωρία για τον πολλαπλασιασμό και τη διαίρεση των κλασμάτων

(Για αύριο!)

Παρακαλώ να είστε συνεπείς με την διενέργεια των υπογεγραμμένων και εκτυπωμένων self tests σύμφωνα με τις υποδείξεις του ΕΟΔΥ και του σχολείου μας. Για την εβδομάδα αυτή οφείλετε να φέρετε εκτυπωμένα και υπογεγραμμένα τα self tests την Παρασκευή 4/2.

Παρακαλώ να φέρετε όλοι από ένα μαντήλι για παραδοσιακούς χορούς για το μάθημα της γυμναστικής.

Παρακαλώ όλοι οι μαθητές  ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ να έχουν μαζί τους το βιβλίο και το τετράδιο των μαθηματικών.

Παρακαλώ να επιστραφούν υπογεγραμμένα από τους γονείς τα διαγωνίσματα της γεωγραφίας και της γλώσσας.

Την Παρασκευή θα κάνετε μια ώρα αγγλικά.  Στις 4 /2 στο μάθημα των αγγλικών να έχετε μαζί σας το βιβλίο Grammar book .