Ε Δημοτικού - 19 Οκτωβρίου 2021

Σήμερα από τις 9 έως τη 1:30 πραγματοποιήθηκε η εκδρομή μας στη Γαλάνη του Νέστου και στο παρατηρητήριο.

Την τελευταία ώρα κάναμε δοκιμαστική παρέλαση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.

• Κάθε Τρίτη, την ώρα της Γυμναστικής θα γίνεται το μάθημα της Ιστορίας και κάθε Τετάρτη στην ώρα της Ιστορίας θα πραγματοποιείται το μάθημα της γυμναστικής.

• Την  Παρασκευή 22/10/2021 και ώρα 13:30, θα πραγματοποιηθεί  η πρώτη δια ζώσης συνάντηση γονέων με την εκπαιδευτικό της τάξης.

• Την Πέμπτη 21/10/2021 θα γράψουμε επαναληπτικό στη φυσική στην ενότητα “Μίγματα – διαλύματα”

• Έχουν δοθεί σε όλους τους μαθητές τα ποιήματα για την γιορτή της επετείου της 28ης Οκτωβρίου. Παρακαλώ να τα μάθετε πολύ καλά.

• Παρακαλώ αύριο να έχουν όλοι οι μαθητές μαζί τους την εργασία για το Νέστο!