Ε Δημοτικού - 19 Δεκεμβρίου 2023

Γερμανικά

• Κάναμε χριστουγεννιάτικες κατασκευές και χριστουγεννιάτικα τραγούδια στα γερμανικά

Γερμανικά

Ολοκληρώθηκε στην τάξη.

• Σήμερα θα πραγματοποιηθεί η χριστουγεννιάτικη παράσταση “Καρυοθραύστης”. Να είστε όλοι στο χώρο του σχολείου στις 18.30, ντυμένοι όπως είπαμε και όπως αναφέρεται και παρακάτω.

Για τη γιορτή:

• Τα αγόρια θα φορέσουν: μαύρο παντελόνι, λευκό πουκάμισο, μαύρα παπούτσια και μαύρo παπιγιόν.
  • Τα κορίτσια θα φορέσουν: μαύρο καλσόν, τις φούστες, λευκό πουκάμισο, μαύρο παπιγιόν,  μαύρες μπαλαρίνες και τα μαλλιά τους θα τα πιάσουν αλογοουρά.
  • Τα παπιγιόν κοστίζουν 2,50€.

• Υπενθυμίζεται ότι θα πραγματοποιηθεί bazaar.  Όσοι θέλετε μπορείτε να φέρετε ό,τι επιθυμείτε (κατασκευές, φαγώσιμα, ρούχα, βιβλία, γλυκά κ.α.), για να ενισχύσετε το σκοπό. Τα έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.
  • Ανταλλαγή δώρων: Να αγοράστε ένα μικρό δωράκι αξίας 10-15 ευρώ για το συμμαθητή ή τη συμμαθήτριά σας. Η ανταλλαγή δώρων θα γίνει την Τετάρτη, 20/12/2023. ΠΡΟΣΟΧΗ!! Μην πείτε σε κανέναν το όνομα του παιδιού που σας έτυχε στην κλήρωση. Ας το κρατήσουμε για έκπληξη!!