Γ Δημοτικού - 20 Ιανουαρίου 2022

• Γράψαμε γνωστή ορθογραφία και άσκηση.
  • Φυλλάδιο: γράψαμε γι’αντιγραφή τα υπόλοιπα τέσσερα παραθετικά απ’τον πίνακα της σελ. 10 (λίγος, πολύς, μεγάλος, μικρός).

Παραγωγή λόγου

• Γράψαμε έκθεση με θέμα “Εκδρομή στη λίμνη Βιστωνίδα”.

• Φυλλάδιο: ορθογραφία τα υπόλοιπα τέσσερα παραθετικά απ’τον πίνακα της σελ. 10 (λίγος, πολύς, μεγάλος, μικρός).

• Τις πρώτες διδακτικές ώρες πραγματοποιήθηκε η εκδρομή στη Βιστωνίδα. Παρακαλώ πολύ να φέρετε 1 ευρώ ο κάθε μαθητής για τη σημερινή επίσκεψη.
  • Αύριο την ώρα της μελέτης θα αναπληρώσουμε  τα Μαθηματικά που χάθηκαν σήμερα. Παρακαλώ πολύ να έχετε μαζί σας μόνο το φυλλάδιο των Μαθηματικών.
  • Παρακαλώ να είστε συνεπείς με την διενέργεια των υπογεγραμμένων και εκτυπωμένων self tests σύμφωνα με τις υποδείξεις του ΕΟΔΥ και του σχολείου μας. Αυτήν την εβδομάδα οφείλετε να φέρετε εκτυπωμένα και υπογεγραμμένα τα self tests την Τρίτη 18/1 και την Παρασκευή 21/1.