Γ Δημοτικού - 4 Νοεμβρίου 2021

Λογοτεχνική ώρα

• Μιλήσαμε για τη συγγραφέα του νέου μας βιβλίου, τη Λίτσα Ψαραύτη.
  • Από το λογοτεχνικό βιβλίο “Τάλως, ο χάλκινος γίγαντας της Κρήτης” της Λίτσας Ψαραύτη διαβάσαμε τις σελίδες 7- 11.

Λογοτεχνική ώρα

• Παρακαλώ πολύ να διαβάσετε τις σελίδες 12- 20 του λογοτεχνικού βιβλίου “Τάλως, ο χάλκινος γίγαντας της Κρήτης” της Λίτσας Ψαραύτη.

• Σήμερα υλοποιήθηκε το πρόγραμμα “Ανιχνεύουμε το περιστατικό δάσος της Ξάνθης” του ΚΠΕ Βιστωνίδας.
  • Παρακαλώ πολύ για το αυριανό μάθημα να έχετε μαζί σας το κίτρινο τετράδιο και τα φυλλάδια των Μαθηματικών διότι θα αναπληρωθούν τα αντίστοιχα μαθήματα.
  • Όσοι ενδιαφέρεστε να αγοράσετε το πακέτο με τις φιγούρες του Καραγκιόζη, παρακαλώ να φέρετε τα χρήματα εγκαίρως. Το κόστος είναι 10 ευρώ.
  • Παρακαλώ να φέρετε όλοι οι μαθητές από 3€ για την παράσταση του Καραγκιόζη που θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου μας την Δευτέρα 8/11/2021.
  • Παρακαλώ πολύ να επιστραφούν υπογεγραμμένα από τους γονείς τα τεστ της Γλώσσας.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: Αύριο να φέρετε εκτυπωμένο και υπογεγραμμένο το self test.