ΣΤ Δημοτικού - 23 Ιουνίου 2021

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

• Το πρώτο δίωρο μαζέψαμε φλαμούρι από τη φλαμουριά του σχολείου μας και μάθαμε για τις ευεργετικές του ιδιότητες στον ανθρώπινο οργανισμό.
  • Σήμερα αφιερώσαμε τη μέρα μας στον αθλητισμό.
  • Αύριο Πέμπτη 24/6 όλες οι τάξεις του σχολείου μας θα  πάνε μια βόλτα στην παραλία της Μάνδρας.
    Οι μαθητές/τριες θα παίξουν στην αμμουδιά και θα απολαύσουν το κολατσιό τους με θέα τη θάλασσα.
    Παρακαλούμε όλα τα παιδιά να έχουν μαζί τους καπέλο, γυαλιά, μια αλλαξιά ρούχα, ψαθάκι/χαλάκι, να φορούν αντηλιακό και να έχουν μαζί τους το κολατσιό/νερό τους.
  • Την Παρασκευή 25/6 οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 11.00.
    Θα τους δοθούν σε κλειστό-σφραγισμένο φάκελο ο έλεγχος προόδου, αντίγραφο της περιγραφικής αξιολόγησης και ο τίτλος προόδου.
    Παρακαλούμε να κρατήσετε τα βιβλία των ξένων γλωσσών και των υπολογιστών για την επόμενη σχολική χρονιά.