ΣΤ Δημοτικού - 16 Φεβρουαρίου 2024

Σημαίες χωρών
    Μνημεία Ευρώπης
    Η Ευρωπαϊκή Ένωση

• Μοιράστηκαν τα διαγωνίσματα των Μαθηματικών και της Γλώσσας παρακαλώ να επιστραφούν υπογεγραμμένα.
  • Το επόμενο λογοτεχνικό βιβλίο μας  είναι “Το κουτί” του Κων/νου Πατσαρού, το κόστος είναι 7 ευρώ. Παρακαλώ πολύ να τα φέρετε την Δευτέρα.
    • Για όποιον ενδιαφέρεται θα πραγματοποιηθεί Πρωτάθλημα σκάκι. Για τους μαθητές της ΣΤ’ δημοτικού θα πραγματοποιηθούν στις 2 Μαρτίου στις 9:30 στην αίθουσα Σκακιστικού Ομίλου Ξάνθης Φίλιππος Αμοιρίδης.
    • Ακολουθούν πληροφορίες για τους δύο διαγωνισμούς Μαθηματικών. (Όποιος/α επιθυμεί να λάβει μέρος, παρακαλώ πολύ να μπει να γραφτεί στην ηλεκτρονική φόρμα που υπάρχει στην ιστοσελίδα του Σχολείου ΑΞΙΟΝ -mathematics):

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: 9 Μαρτίου 2024. Φέτος θα γίνει το Σάββατο 9 Μαρτίου 2024 διαδικτυακά μέσω ΑΞΙΟΝ. Κόστος: 10€ με σχετικό βιβλίο

ΚΑΓΚΟΥΡΟ: 30 Μαρτίου 2024.  Φέτος θα γίνει το Σάββατο 30 Μαρτίου 2024 09:00-10:30 στο ΑΞΙΟΝ. Κόστος: 12,50 € με σχετικό βιβλίο και δώρα. Η πληρωμή μπορεί να γίνει την ημέρα του διαγωνισμού στην γραμματεία των Σχολείων ΑΞΙΟΝ.