Β Δημοτικού - 18 Δεκεμβρίου 2019

Ανάγνωση: Β.Μ. 3 “Το αστέρι των Χριστουγέννων” σελ. 42-43

Β.Μ. 6 “Ο δικός μας Αϊ- Βασίλης” σελ. 45

Β.Μ. 7 Μαθαίνω να κλίνω θηλυκά ουσιαστικά σε -α σελ. 46

X-MAS REVISION ( επανάληψη )

• Σήμερα, την 1η, 2η και 3η ώρα κάναμε πρόβα για τη χριστουγεννιάτικη παράσταση.

• Την Παρασκευή 20/12/2019 θα πραγματοποιηθεί εκδρομή με το σχολείο στο χριστουγεννιάτικο πάρκο της ΟΝΕΙΡΟΥΠΟΛΗΣ στη Δράμα. Όσοι ενδιαφέρονται παρακαλώ να φέρουν υπογεγραμμένες τις δηλώσεις και τα χρήματα. Το κόστος είναι 7 ευρώ.

• Αύριο Πέμπτη 19/12/2019 είναι η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας στις 19.00. Σας περιμένουμε όλους. Παρακαλώ τα παιδιά να βρίσκονται στο σχολείο στις 18.30, φορώντας την κατάλληλη ενδυμασία!

• Αγαπητοί γονείς,
    το σχολείο μας προσπαθώντας να ευαισθητοποιήσει τους μαθητές στο πνεύμα των Χριστουγέννων, στο πνεύμα της αγάπης, της αλληλεγγύης και της προσφοράς στους συνανθρώπους μας αποφάσισε φέτος τα Χριστούγεννα να συγκεντρώσει χρήματα για την ενίσχυση απόρων οικογενειών της πόλης μας. Σας παρακαλούμε να στηρίξετε την κοινωνική αυτή δράση και να συνεισφέρετε κατά το δυνατόν γι’ αυτόν τον σκοπό.