Β Δημοτικού - 11 Δεκεμβρίου 2023

Γράψαμε άγνωστη ορθογραφία

• Β.Μ. 6 ”Ο δικός μας Αϊ- Βασίλης” σελ.45
  • Αντιγραφή: τις λέξεις στη σελ.46

26 ”Βρίσκω την προπαίδεια του 8”

• Β.Μ. σελ. 74-75 ασκ.1-5

Ανάγνωση: Β.Μ. 6 ”Ο δικός μας Αϊ- Βασίλης” σελ.45

Ορθογραφία: τις λέξεις στη σελ.46

Παρακαλώ να μάθετε τα λόγια σας πολύ καλά!

• Ανταλλαγή δώρων: Να αγοράστε ένα μικρό δωράκι αξίας 10-15 ευρώ για το συμμαθητή ή τη συμμαθήτριά σας. Η ανταλλαγή δώρων θα γίνει στις 20/12/2023. ΠΡΟΣΟΧΗ!! Μην πείτε σε κανέναν το όνομα του παιδιού που σας έτυχε στην κλήρωση. Ας το κρατήσουμε για έκπληξη!!
  • Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από πολλούς γονείς για την οργάνωση Χριστουγεννιάτικου catering κατά τη διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης παράστασης. Το κόστος που αναλογεί σε κάθε μαθητή είναι 4 ευρώ. Παρακαλούμε αν είναι δυνατόν να τακτοποιηθεί (το κόστος) μέχρι την Πέμπτη 14/12.
  • Τις 3 τελευταίες ώρες πραγματοποιήθηκε πρόβα.
  • Μοιράστηκε το τεστ της Γλώσσας. Παρακαλώ πολύ να επιστραφεί υπογεγραμμένο από τους γονείς.
  • Μοιράστηκε το β’ τεύχος ”Επαναληπτικές ασκήσεις στη Γλώσσα”. Παρακαλώ πολύ να το έχετε μέσα στην τσάντα σας.
  • Παρακαλώ να μου στείλετε στο email μου όνομα παιδιού και τι νούμερο-μέγεθος φοράει στα ρούχα! Θα χρειαστεί για τις στολές της παράστασης.
  • Παρακαλώ πολύ να κοιτάτε ΟΛΟΙ τα καθήκοντα και τι έχετε για την επόμενη μέρα. Να διαβάζετε πολύ καλά τη γνωστή ορθογραφία και την ανάγνωση.
  • Να έχετε πάντα μαζί σας τα τετράδια.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να μου στείλετε στο προσωπικό μου email:
giorikonstantina@gmail.com

Καλή εβδομάδα!!