Β Δημοτικού - 20 Δεκεμβρίου 2021

• Από το Ανθολόγιο διαβάσαμε το κείμενο ”Ο Αϊ Βασίλης θα βρει το δρόμο του” σελ.113-114
  • Αντιγραφή (Ήταν ολόασπρο…τις γιορτές.) σελ.114

• 3o Επαναληπτικό μάθημα ασκ.1-6 σελ.68-69

• Ανάγνωση από το Ανθολόγιο διαβάσαμε το κείμενο ”Ο Αϊ Βασίλης θα βρει το δρόμο του” σελ.113-114
  • Ορθογραφία (Ήταν ολόασπρο…τις γιορτές.) σελ.114

• Αύριο θα πραγματοποιηθεί η βιντεοσκόπηση του θεατρικού. Παρακαλώ όλοι να φοράτε τα ρούχα που έχουμε συνεννοηθεί. Μη ξεχάσετε να φέρετε όσοι έχετε πάρει τα αυτάκια ξωτικού και οπωσδήποτε τα σκουφάκια του Αϊ-Βασίλη.
  • Στους μαθητές μοιράστηκαν οι στολές για το θεατρικό. Παρακαλώ να έρθουν αύριο ντυμένοι στο σχολείο.
  • Παρακαλώ όλοι οι μαθητές να φέρουν ένα δωράκι την Τετάρτη 22/12 για την χριστουγεννιάτικη ανταλλαγή δώρων της τάξης μας. Το δωράκι αυτό παρακαλώ να είναι ουδέτερο, συμβολικό και τυλιγμένο σε συσκευασία δώρου.
  • Μαθαίνω πολύ καλά την ορθογραφία μου.
  • Μαθαίνω πολύ καλά την προπαίδεια.

Καλή εβδομάδα!!