Β Δημοτικού - 14 Δεκεμβρίου 2023

26 ”Βρίσκω την προπαίδεια του 8”

• Β.Μ. σελ.75 6-9

27 ”Βρίσκω την προπαίδεια του 7”

• Β.Μ. σελ.76

Λογοτεχνική ώρα

Μοιράστηκε το καινούριο λογοτεχνικό μας βιβλίο. Διαβάσαμε τις σελ. 1 -6

Το Γραφής 1 και το Γραφής 2 βρίσκονται στο σχολείο.

Λογοτεχνική ώρα

Να διαβάσετε τις σελ.7-16

Παρακαλώ να μάθετε τα λόγια σας πολύ καλά!

• Οι στολές για την χριστουγεννιάτικη γιορτή κοστίζουν 30 ευρώ.
    Παρακαλώ να τα φέρετε μέχρι αύριο!
    Τη μέρα της γιορτής θα πραγματοποιηθεί bazaar.  Μπορείτε να φέρετε ότι επιθυμείτε (κατασκευές, φαγώσιμα, κ.α.) και  τα έσοδα θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.
  • Ανταλλαγή δώρων: Να αγοράστε ένα μικρό δωράκι αξίας 10-15 ευρώ για το συμμαθητή ή τη συμμαθήτριά σας. Η ανταλλαγή δώρων θα γίνει στις 20/12/2023. ΠΡΟΣΟΧΗ!! Μην πείτε σε κανέναν το όνομα του παιδιού που σας έτυχε στην κλήρωση. Ας το κρατήσουμε για έκπληξη!!
  • Σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από πολλούς γονείς για την οργάνωση Χριστουγεννιάτικου catering κατά τη διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης παράστασης. Το κόστος που αναλογεί σε κάθε μαθητή είναι 4 ευρώ. Παρακαλούμε αν είναι δυνατόν να τακτοποιηθεί (το κόστος) μέχρι την Πέμπτη 14/12.
  • Μοιράστηκε το τεστ της Γλώσσας. Παρακαλώ πολύ να επιστραφεί υπογεγραμμένο από τους γονείς.
  • Παρακαλώ πολύ να κοιτάτε ΟΛΟΙ τα καθήκοντα και τι έχετε για την επόμενη μέρα. Να διαβάζετε πολύ καλά τη γνωστή ορθογραφία και την ανάγνωση.
  • Να έχετε πάντα μαζί σας τα τετράδια.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να μου στείλετε στο προσωπικό μου email:
giorikonstantina@gmail.com