Β Δημοτικού - 27 Σεπτεμβρίου 2023

Γράψαμε γνωστή και άγνωστη ορθογραφία

3: “Λύνω προβλήματα με ζωγραφική και παιχνίδια”

• σελ.18 και σελ.19 ασκ.5, 6 και 7

4: “Μετρώ με εκατοστόμετρα”

• σελ.20 και σελ.21 ασκ.4 και 5

Ανάγνωση: το κείμενο σελ.23 ασκ.2

Το Γραφής 2 είναι στο σχολείο

4: “Μετρώ με εκατοστόμετρα”

• σελ.21 ασκ.3

Μοιράστηκαν οι δηλώσεις με τις δραστηριότητες. Μπορείτε να δηλώσετε μέχρι 2 (οι δραστηριότητες θα πραγματοποιηθούν μόνο αν δημιουργηθούν τμήματα τουλάχιστον 8 ατόμων). Παρακαλώ πολύ να επιστραφεί συμπληρωμένη.

• Σήμερα από την τρίτη ώρα και μετά οι μαθητές όλων των τάξεων συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες.
  • Από τη Δευτέρα, 02/10/2023, θα λειτουργήσει το εστιατόριο του σχολείου! Το φαγητό παρασκευάζεται στο σχολείο και το μενού περιλαμβάνει το γεύμα τους, σαλάτα, φέτα ψωμί και φρούτο ή γλυκό. Το μηνιαίο κόστος είναι 80 ευρώ. Όσοι μαθητές ενδιαφέρονται, να με ενημερώσουν.
  • Μοιράστηκε το διορθωμένο πρόγραμμα.
  • Παρακαλώ πολύ να κοιτάτε ΟΛΟΙ τα καθήκοντα και τι έχετε για την επόμενη μέρα. Να διαβάζετε πολύ καλά τη γνωστή ορθογραφία και την ανάγνωση.
  • Να έχετε πάντα μαζί σας τα τετράδια.
  • Για το μάθημα γυμναστικής: Καθημερινά οι μαθητές να φορούν αντηλιακό, να έχουν το καπέλο τους, μία αλλαξιά και αρκετό νερό.

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να μου στείλετε στο προσωπικό μου email:
giorikonstantina@gmail.com