Β Δημοτικού - 8 Ιουνίου 2022

• Σήμερα ασχοληθήκαμε με το project μας.
  • Παρακαλώ πολύ για το project μας ”Μαρία Κάλλας” στις 15/6 τα κορίτσια να φοράνε άσπρο μακρύ φόρεμα με μαύρες μπαλαρίνες και τα αγόρια μαύρο παντελόνι με άσπρο πουκάμισο, μαύρα παπούτσια και παπιγιόν. Επίσης, τα κορίτσια να έχουν τα μαλλιά τους πιασμένα χαμηλό κότσο με ένα άσπρο λουλούδι.
  • Δόθηκαν οι υπεύθυνες δηλώσεις για την ημερήσια εκδρομή του σχολείου μας στη Θάσο. Παρακαλώ να τις υπογράψετε και τα παιδιά να τις φέρουν μέχρι την Πέμπτη 9/6. Το κόστος είναι 36 ευρώ (30 ευρώ + 6 ευρώ τα ακτοπλοϊκά).
  • Για το θεατρικό των Αγγλικών θα φορέσουμε ένα άσπρο κολάν ή σορτσάκι και από επάνω ένα κόκκινο μπλουζάκι οι Πάνος, Πάρης, Στέλλα, Χρυσούλα, Εριέτα, Μαρία και ένα πράσινο μπλουζάκι οι Άλεξ, Μαξ, Χιλάλ, Μερβέ, Ναρίν.
  • Για την γιορτή των Αγγλικών που θα γίνει αυτήν την Πέμπτη 9/6 στις 9 π.μ. θα χρειαστεί οι μαθητές να φέρουν Α΄ Δημοτικού ”muffins”, B’ Δημοτικού ”μπισκότα” και Γ’ Δημοτικού ”ice tea”.