Β Δημοτικού - 7 Φεβρουαρίου 2023

Βιβλίο Μαθητή (B.M)

• σελ. 56-57-58
  • Αντιγραφή:

Μέσα στη σάκα της είχαν μείνει μερικές ακόμη προσκλήσεις… Την αναποδογύρισε βιαστικά. Τότε άρχισαν να πέφτουν από αυτή διάφορα χαρτάκια.

Revision

Βιβλίο Μαθητή (B.M)

• Ανάγνωση: σελ. 58
  • Ορθογραφία:

• σελ. 60, ασκ. 4

• Παρακαλώ πολύ να συνεχίζετε να διαβάζετε καλά την ορθογραφία σας.

Όταν κάνουμε ένα λάθος το υπογραμμίζουμε, το διορθώνουμε και το γράφουμε 3 φορές από κάτω.

• Το ΑΞΙΟΝ στηρίζει δράσεις συλλόγων με εθελοντικό και ανθρωπιστικό χαρακτήρα.
    Συμμετέχουμε στη δράση αλληλεγγύης «Ο Αϊ-Βασίλης άργησε μια μέρα» που διοργανώνει για 7η συνεχόμενη χρονιά ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Βάτραχοι».
    Μέχρι και τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2023 συγκεντρώνουμε στο σχολείο μας τρόφιμα μακράς διαρκείας και είδη πρώτης ανάγκης (αλεύρι, μακαρόνια, όσπρια, γάλα, κονσέρβες, απορρυπαντικά, πάνες για παιδιά και γυναίκες) για την ενίσχυση του Κοινωνικού Παντοπωλείου και της Ομάδας Κοινωνικής Αλληλεγγύης Ξάνθης που στηρίζει περισσότερες από 150 οικογένειες.

email: konstantinavoulki@gmail.com