Ενημέρωση από το Swiss Education Group

Το Swiss Education Group είναι ένα κορυφαίο ελβετικό δίκτυο παροχής εκπαιδευτικών υπηρεσιών Hospitality Management και αποτελεί τον μεγαλύτερο αγγλόφωνο εκπαιδευτικό οργανισμό διοίκησης ξενοδοχειακών επιχειρήσεων στην Ελβετία, το οποίο προσφέρει ειδικές προσφορές για τις οικογένειες των επαγγελματιών που δραστηριοποιούνται στον τομέα του Hospitality και του Τουρισμού. Ο Όμιλος από την ίδρυση του, το 1992, θέτει νέα στάνταρ στην τουριστική εκπαίδευση και αποτελεί έμπνευση για του αποφοίτους του.

Τα στελέχη κ. Τάρεκ Κουάτλυ και Ευγένιος Σάββας παρουσίασαν στους μαθητές των σχολείων ΑΞΙΟΝ:

• Τι είναι το Management στον τομέα της Φιλοξενίας-Hospitality-Τουρισμού;
  • Ποιές οι προοπτικές εργασίας;
  • Ποιές οι αμοιβές;
  •  Ποιά και που τα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου στον τομέα;
  •  Ποιό το μέλλον στην Ελλάδα και στο κόσμο;
  •  Παραδείγματα.Οι μαθητές της Α & Β Λυκείου άνοιξαν άλλο ένα παράθυρο στο κόσμο.

Τα λόγια του κ. Τάρεκ μας γεμίζουν με χαρά και ευθύνη:
    ”Ευχαριστώ το σχολείο ΑΞΙΟΝ στην Ξάνθη γιατί μας υποδέχθηκε. Έχετε πραγματικά ένα από τα πιο καινοτόμα σχολεία και χαρήκαμε που συναντήσαμε όλους τους ταλαντούχους μαθητές σας”

Και για το καλοκαίρι μελετάμε μια έκπληξη…