Ενημέρωση για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου στις 10:15. Οι μαθητές θα έρθουν με τις τσάντες τους, για να παραλάβουν βιβλία και πρόγραμμα.

Οι γονείς θα ενημερωθούν μέχρι και την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου για τα δρομολόγια και την ώρα παραλαβής των μαθητών.

Δημοτικό

Λίγες μέρες έμειναν για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Ήρθε λοιπόν, η ώρα να ετοιμάσουμε τις τσάντες μας, να προμηθευτούμε τα μολύβια και τα τετράδιά μας, ώστε την Τρίτη που θα έρθουμε στο σχολείο για τον αγιασμό να τη γεμίσουμε με τα βιβλία που θα πάρουμε.

Οι δασκάλες και οι δάσκαλοι του δημοτικού ΑΞΙΟΝ, ετοίμασαν για κάθε τάξη τι θα πρέπει να προμηθευτούν οι γονείς για τους μικρούς μας μαθητές:

Οι τσάντες ανά τάξη:

Α΄Δημοτικού
Β’ Δημοτικού
Γ’ Δημοτικού
Δ’ Δημοτικού
Ε’ Δημοτικού
ΣΤ’ Δημοτικού

Το εκπαιδευτικό προσωπικό έχει ετοιμάσει τα corpus, τα βιβλία, τις αίθουσες, ενώ έχει σχεδιάσει εκπαιδευτικά προγράμματα και δράσεις. Είμαστε έτοιμοι λοιπόν για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς!

Γυμνάσιο – Λύκειο

Την φετινή χρονιά θα προμηθευτείτε τους συγκεκριμένους τίτλους σχολικών εγχειριδίων.

Γυμνάσιο
Λύκειο

Για την διευκόλυνσή σας η λίστα έχει διανεμηθεί στα εξής βιβλιοπωλεία:

• Παρασχίδης Ελπίδος & Ισιδώρου 7, Ξάνθη, 2541022755
  • Μακρή Δαγκλή 7, Ξάνθη, 2541084996
  • Σπανίδης Μιχαήλ Καραολή 97, Ξάνθη, 2541027544
  • Δύο Βενιζέλου Ελευθερίου 29, 2541027777

Μπορείτε φυσικά να τα αναζητήσετε σε οποιοδήποτε βιβλιοπωλείο επιθυμείτε.

Τα υπόλοιπα βιβλία θα δοθούν από το σχολείο.

Καλή σχολική χρονιά!