Open school 2013: Το ΑΞΙΟΝ ανοίγει τις πύλες του σε όλους

OpenSchool2013afissa

OpenSchool2013Κάθε χρόνο, το ΑΞΙΟΝ στο τέλος της σχολικής χρονιάς, ανοίγει τις πύλες του σε όλους και επιδεικνύει το έργο του.

Σας προσκαλούμε και φέτος, για 5η συνεχόμενη χρονιά, στις πρωτότυπες εκδηλώσεις μαθητών και εκπαιδευτικών. Τα νιάτα της χώρας μας είναι η ελπίδα μας, έχουν υπέροχες ιδέες και αστείρευτη ενέργεια.

Την αρχή κάνει στις 29 Μαΐου, στις 8:00μμ το Δημοτικό σχολείο με δύο εκδηλώσεις:

• Την παρουσίαση του βιβλίου “Δράκε, δράκε, είσ΄εδώ;”. Επίσημη προσκεκλημένη είναι η συγγραφέας του βιβλίου, “Αγγελική Βαρελλά” , η οποία θα απονείμει και τα βραβεία φιλαναγνωσίας στους μαθητές της κάθε τάξης.
  • Μια χοροθεατρική παράσταση βασισμένη στο παραδοσιακό παραμύθι “Ο Δεκατρής” . Στην παράσταση συμμετέχει και ο σύλλογος Μικρασιατών Ξάνθης “Αλησμόνητες πατρίδες”.

Κατεβάστε εδώ το πρόγραμμα των εκδηλώσεων.

Κατεβάστε εδώ το πρόγραμμα της 29ης Μαΐου.