Με πλήρη υποτροφία στο πανεπιστήμιο Stanford

• Νέα

Τα πανεπιστήμια Stanford, Duke, Rice και Williams των ΗΠΑ, κορυφαία στο κόσμο, δέχτηκαν με πλήρη υποτροφία την μαθήτρια μας Νάνσυ Δαλακούρα!

Η Νάνσυ είναι μαθήτρια του ΑΞΙΟΝ από την Α’ Λυκείου και είναι επίσης επιλαχούσα σε άλλα 6 πανεπιστήμια των ΗΠΑ μεταξύ των οποίων τα Harvard, Yale, Princeton και Upenn όντας στη λίστα αναμονής της οποίας τα αποτελέσματα θα είναι γνωστά τον Ιούνιο 2024!

Είναι απ´αυτά τα παιδιά, που οι στόχοι τους είναι πέρα από τις συνήθεις, και ο αγώνας τους μεγάλος. Οι δάσκαλοί τους στέκουν δίπλα τους, συμπαρίστανται, προσφέρουν κάθε βοήθεια που θα τους ζητηθεί και δεν τα εμποδίζουν με ανούσιους κανόνες και «πρέπει». Αυτά τα παιδιά χρειάζονται ένα σχολείο ανοιχτών οριζόντων που εμπνέει και
προτείνει στόχους.

Αυτά τα παιδιά γίνονται τελικά και πρότυπα.
Καλή τους επιτυχία στους δρόμους της ζωής τους γιατί οι κόποι τους μέγιστοι και τους αξίζουν πολλά!

Μεγαλώνει ακόμη η λίστα των αποφοίτων μαθητών του ΑΞΙΟΝ στα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου!