Πρώτη θέση στο 19ο πανελλήνιο συνέδριο Φυσικής

• Νέα

Η μαθήτρια του ΑΞΙΟΝ Νάνσυ Δαλακούρα συνεχίζει την παράδοση των Σπύρου Τερλεμέ, Ζωής Τσαγγαλίδου, Γιώργου Μαλάκη, Αλκμήνης Χαλόφτη, Σιμπέλ Κάλφα, Γεωργίας Κρασνίδου, Ξένιας Λεβεντοπούλου κλπ στις αριστεύσεις!

Η Νάνσυ κατέλαβε τη πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο μεταξύ των εργασιών του πανελλήνιου συνεδρίου Φυσικής!

«Ψάχνοντας για ψίθυρους εξωγήινης νοημοσύνης» το θέμα της εργασίας της Νάνσυ Δαλακούρα, μαθήτρια Β´ Λυκείου στο ΑΞΙΟΝ, που παρουσιάστηκε στο 19ο Πανελλήνιο συνέδριο Φυσικής της ΕΕΦ (Ένωση Ελλήνων Φυσικών) και στο πλαίσιο του αφιερώματος στον Διονύση Σιμόπουλο.

Η εργασία θα παρουσιαστεί επίσης, σε πανηγυρική εκδήλωση στο Ευγενίδειο Ίδρυμα, παρουσία προσωπικοτήτων της Επιστήμης και της Τέχνης καθώς και της ηγεσίας του Υπουργείου Παιδείας, αλλά και στη εκδήλωση αριστούχων μαθητών “Η Φυσική μαγεύει“ στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής τον Δεκέμβριο.

Συγχαρητήρια και ευχαριστούμε για τη χαρά που μας προσφέρεις Νάνσυ!

Καλή συνέχεια!