Συμμετοχή στο First Lego League Junior!

Την πρώτη τους συμμετοχή σε διαγωνισμό εκπαιδευτικής ρομποτικής γνώρισαν οι μικροί μαθητές του τμήματος ρομποτικής του σχολείου μας!

Ο διαγωνισμός First Lego League Junior με θέμα το νερό πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20 Μαΐου στην Μονή Λαζαριστών Θεσσαλονίκης με τη συμμετοχή 38 ομάδων και 200 παιδιών!

Ανάμεσά τους και οι miniAxion, οι οποίοι παρουσίασαν με ενθουσιασμό στους κριτές και στους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους την κατασκευή που είχαν ετοιμάσει σχετικά με την εξοικονόμηση νερού στο σπίτι αλλά και την αφίσα που περιείχε όλη την προσπάθεια της ομαδικής δουλειάς.

Σε αυτή τη γιορτή της εκπαίδευσης, νικητές είναι όλα τα παιδιά. Οι miniAxion, με τη σειρά τους, διακρίθηκαν για την ομαδικότητα και τη συνεργασία κατά τη διάρκεια της παρουσίασης, αποσπώντας το αντίστοιχο βραβείο.

Συγχαρητήρια, λοιπόν, στους: Αμμάρι Άγγελο, Θεοδωρίδη Λευτέρη, Κρασνίδου Μιχαέλα, Λιακοπούλου Μελίνα, Ντελή Ογλού Μπερράκ και Παπαδόπουλο Ηλία για την πρώτη τους συμμετοχή στον διαγωνισμό.

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς για τη στήριξη και τη συνεργασία!