Θερινό Σχολείο Αγγλικών σε Πανεπιστήμια της Μ. Βρετανίας

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το ΑΞΙΟΝ προσφέρει τη δυνατότητα στους μαθητές του να συμμετέχουν στο θερινό σχολείο Αγγλικών που διοργανώνεται στη Μ. Βρετανία από τα πανεπιστήμια:

• Northampton University και
  • University of Westminister – Harrow

Το πρόγραμμα διαρκεί μία εβδομάδα από τις 1 έως τις 7 Ιουλίου 2015 και περιλαμβάνει μαθήματα Αγγλικών ανάλογα το επίπεδο γνώσεων των παιδιών. Επίσης, στο πρόγραμμα εντάσσονται και πολλές δραστηριότητες, αθλήματα και επισκέψεις.

Το ΑΞΙΟΝ έχει εντάξει από πέρυσι στην εκπαιδευτική διαδικασία των Αγγλικών τα θερινά μαθήματα σε πανεπιστήμια της Μ. Βρετανίας. Πιστεύουμε ότι σε συνδιασμό με το 4ωρο μάθημα που γίνεται κατά τη διάρκεια της χρονιάς σε όλες τις τάξεις του σχολείου μας (μόνο στην Α΄ Δημοτικού διδάσκονται 3 ώρες), οι μαθητές μας έχουν όλα τα εφόδια για να μάθουν σωστά Αγγλικά.

Ενθαρρύνουμε λοιπόν όλους τους μαθητές μας από Ε΄ Δημοτικού και πάνω να συμμετέχουν στο θερινό σχολείο.

Westminister2

Το κόστος συμμετοχής είναι 1620€.

Πληροφορίες για το πρόγραμμα των δύο πανεπιστημίων μπορείτε να δείτε πατώντας στον αντίστοιχο σύνδεσμο.

Northampton University

University of Westminister – Harrow