25410 81130-81520 / Άβδηρα, Ξάνθη / Επικοινωνία
Ο δάσκαλος εμπνέει και στη τάξη κι από μακριά

• Νέα
Το ΑΞΙΟΝeLearning 2η βδομάδα.

Εκπλήσσει γονείς, μαθητές και εξελίσσεται.
Από τη πρώτη μέρα, (Δευτέρα 16 Μαρτίου 2020) οι εκπαιδευτικοί του λειτούργησαν ως έτοιμοι από καιρό.
Δεν αντικατέστησαν τη ζωή της τάξης, κάλυψαν μια ανάγκη.

Δημοτικό
Η πλατφόρμα λειτούργησε και οι  μαθητές συνδέθηκαν με 1 κλικ μέσα από τα email τους.
Όλες οι τάξεις έκαναν Ελληνικά και Αγγλικά. Ήδη έχει σταλεί στους γονείς πρόγραμμα για τη νέα εβδομάδα κατά την οποία:
Οι πρώτες τάξεις θα κάνουν 2 μονόωρα, οι μεγάλες 4-5 ώρες τα μαθήματα καθώς και επιπλέον ώρες Αγγλικών.
Γενικά, εκτός από την αναγκαία επαφή προχωρά και η ύλη τους κανονικά.
Επίσης, ανεβάζουμε καθημερινά νέο υλικό με ασκήσεις στο site. Είναι φτιαγμένα είτε ως κουίζ δίνοντας αυτόματα τη σωστή απάντηση είτε ως ασκήσεις που ελέγχονται και διορθώνονται ηλεκτρονικά από το σχολείο και ακολουθεί η ανατροφοδότηση.

Γυμνάσιο
Οι τάξεις παίρνουν εκπαιδευτικό υλικό ηλεκτρονικά με την επιμέλεια κάθε εκπαιδευτικού.
Θα ακολουθήσει η χρήση της ειδικής πλατφόρμας μας.

Λύκειο
Η Γ´Λυκείου συνεχίζει τα διαγωνίσματα προσομοίωσης.
Ακολουθούν τα διαδικτυακά της μαθήματα.
Οι άλλες τάξεις δέχονται εκπαιδευτικό υλικό με ειδική μορφή σε ειδικό link του site του σχολείου.

Πατήστε εδώ για το ΑΞΙΟΝeLearning.

Η ανάγκη γεννά λύσεις…
Κλείσιμο Μενού