Διακρίσεις στους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς

• Νέα

Τα Ξανθιωτάκια που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς συγχαίρει η ΕΜΕ – παράρτημα Ξάνθης.
Οι 5 από τους 11 είναι μαθητές του ΑΞΙΟΝ!
Πόσο περήφανους μας κάνετε!
Ευχαριστούμε.

Η Διοικούσα Επιτροπή και τα Μέλη του Παραρτήματος Ξάνθης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.) συγχαίρουν τους μαθητές των Γυμνασίων & Λυκείων του Νομού μας, που κάτω από αυτές τις δύσκολες και πρωτόγνωρες συνθήκες συμμετείχαν και διακρίθηκαν στους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς «Πυθαγόρας 2021», «Θαλής 2021» και «Αρχιμήδης 2021» που διοργάνωσε και φέτος η Ε.Μ.Ε.

Πυθαγόρας 2021

1. Καραγεωργίου Δημήτρης, Α΄ Γυμνασίου, 1ο Γυμνάσιο Ξάνθης.
2. Τσαφαράκη Βασιλική, Α΄ Γυμνασίου, Σχολεία ΑΞΙΟΝ.
3. Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Β΄ Γυμνασίου, 1ο Γυμνάσιο Ξάνθης.
4. Καλλαντζή Κορίνα Κυριακή, Γ΄ Γυμνασίου, Σχολεία ΑΞΙΟΝ.
5. Μουμίν Καάν Αλταρ, Γ΄ Γυμνασίου, Σχολεία ΑΞΙΟΝ

Θαλής 2021

6. Μουμίν Καάν Αλταρ, Γ΄ Γυμνασίου, Σχολεία ΑΞΙΟΝ.
7. Κοτζάμπασης Οδυσσέας, Α΄ Λυκείου, 2ο ΓΕΛ Ξάνθης.
8. Γεωργελές Γεώργιος, Β΄ Λυκείου, 2ο ΓΕΛ Ξάνθης.
9. Τερλεμές Σπύρος, Β΄ Λυκείου, Σχολεία ΑΞΙΟΝ.
10. Καραγεωργίου Γιάννης, Γ΄ Λυκείου, 1ο ΓΕΛ Ξάνθης.

Αρχιμήδης 2021

11. Γεωργελές Γεώργιος, Β΄ Λυκείου, 2ο ΓΕΛ Ξάνθης, 1ο βραβείο.

“Ευχαριστούμε και όλους τους μαθητές των Γυμνασίων & Λυκείων του Νομού μας για τη συμμετοχή στους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο με πολλές πολλές μαθηματικές αναζητήσεις!”, επισημαίνει η Δ.Ε.

«Η Διοικούσα Επιτροπή και τα Μέλη του Παραρτήματος Ξάνθης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.) συγχαίρουν τον μαθητή του 2ου ΓΕΛ Ξάνθης Γεωργελέ Γεώργιο που αρίστευσε στην 38η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Αρχιμήδης 2021» παίρνοντας μία από τις 6 πρώτες θέσεις και επαξίως θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα, που θα διεξαχθεί διαδικτυακά στις 14 με 24 Ιουλίου 2021 στην Αγία Πετρούπολη.
Συγχαρητήρια Γιώργο!

Καλή επιτυχία και στην Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα

Συγχαρητήρια επίσης στα σχολεία και τους εκπαιδευτικούς που εμπνέουν.