Επίσκεψη του Δημοτικού σχολείου ΑΞΙΟΝ στην “Ονειρούπολη” της Δράμας

Με μεγάλη χαρά πραγματοποιήθηκε η πολυαναμενόμενη επίσκεψή μας στην “Ονειρούπολη” στην πόλη της Δράμας, γεμάτη με μοναδικές εκδηλώσεις και μαγεία που ανακάλυψαν τα παιδιά μας.

Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το σπίτι του Άγιου Βασίλη και να γνωρίσουν από κοντά την ίδια την γυναίκα του, η οποία μοιράστηκε τη χαρά των Χριστουγέννων μαζί τους. Το μπαλονόσπιτο ήταν εκεί για να φουσκώσει τη φαντασία τους και να τους χαρίσει στιγμές γεμάτες παιχνίδι και χαμόγελα.

Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρώμα και μαγεία στα πρόσωπά τους μέσα από το face painting, ενώ απόλαυσαν τις γεύσεις και τις μυρωδιές από τα περίπτερα με ζαχαρωτά και ζεστή σοκολάτα. Ένας κόσμος γεμάτος γλυκά και απολαύσεις έκανε την επίσκεψή τους ακόμα πιο μοναδική.

Τα παιδιά μας, δημιούργησαν ανεξίτηλες αναμνήσεις από αυτήν την εμπειρία, γεμάτες με χαρά, ευτυχία και τη μαγεία των Χριστουγέννων.